„Wiersze piszemy, bo pomagać chcemy” konkurs poetycki

Przedszkole Samorządowe nr 50 w Białymstoku ogłasza rodzinny konkurs poetycki pt.:

Wiersze piszemy – bo pomagać chcemy!

19 maja każdego roku obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków. Jest to okazja do zastanowienia się czy i dlaczego warto pomagać innym? Chcemy aby nasze przedszkolaki wraz z rodzicami odpowiedzieli na to pytanie w formie wiersza.

Celem konkursu jest:

rozwijanie wśród dzieci postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy a także wrażliwości na potrzeby innych,

rozwijanie kultury języka polskiego,

ujawnienie i rozwijanie zdolności literackich.

Forma pracy konkursowej:

wiersz.

Adresaci:

wychowankowie Przedszkola Samorządowego Nr 50 w Białymstoku oraz ich rodziny.

Regulamin konkursu:

1. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami.

2. Prace uczestników odpowiadać powinny tematowi.

3. Podpisaną pracę prosimy przynieść (w formie pisemnej lub wydrukowanej) do przedszkola i złożu wychowawczyń grup.

4. Konkurs trwa od 10.05. do 19.05.2021r.

5. Zwycięzców konkursu wyłoni jury w skład którego wchodzą Panie: Jolanta Falkowska – kierownik Filii nr 8 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Karolina Zajkowska i Ewelina Sienkiewicz-nauczycielki przedszkola.

6. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystego podsumowania akcji organizowanej przez nasze przedszkole na rzecz rodzin Białostockiego Hospicjum Dziecięcego przy współudziale Fundacji „Pomóż Im dn.: 21.05.2021r.
  7. Wszystkie prace, nagrodzone oraz wyróżnione zostaną wyeksponowane na holu przedszkolnym .
  8. Koordynatorzy: Julia Dudzińska, Ewelina Sienkiewicz, Karolina Zajkowska.

Pamiętajmy : pomaganie potrzebującym, z pewnością oznacza czynienie dobra, które prędzej czy później do nas wróci.