Akcja „Rower pomaga”

Kochani rowerzyści mali i duzi !

Przedszkole Samorządowe Nr 50 aktywnie włącza się do ogólnopolskie akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka pod tytułem „Rower Pomaga.”

Jeździsz na rowerze, dbasz o zdrowie, chronisz środowisko!

Głównym elementem akcji jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze. Za kilometry wspólnie przejechane na rowerze Arka przekazuje rower dziecku z domu dziecka lub organizacji społecznej.

Idea

  • Rower pomaga ludziom – jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji. Poruszając się rowerem, szybciej dotrzesz na miejsce niż autobusem, autem czy pieszo. Korzystając z roweru, nie płacisz za benzynę, bilety i obowiązkowe ubezpieczenie. Uczysz dzieci zdrowego stylu życia, aktywnie spędzasz z nimi czas.
  • Rower nie szkodzi Ziemi – rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę. Dlatego tak ważna jest promocja kultury rowerowej wśród Polaków. Chcemy, by coraz więcej osób wybierało dwa kółka, co przełoży się na komfort życia obecnych i następnych pokoleń.
  • Rower daje radość dzieciom –każda przejechany km ma znaczenie. Każde 20 000 kilometrów przejechanych przez dobrowolnych uczestników w dowolnym miejscu akcji sponsorzy akcji nagrodzą rowerami, które Fundacja Ekologiczna Arka przekazuje do Domów Dziecka.

Sama jazda na rowerze cieszy dzieci, może to być także rower biegowy .

  • Rower integruje – chcemy zintegrować naszą przedszkolną społeczność ( rodziców, dzieci i nauczycieli) wokół jednego wspólnego celu by wesprzeć Dom Dziecka w Białymstoku

Jak to działa ?

Ruszamy od 10 maja :). Przez cały tydzień spisujecie przejechane km i podajecie informację swojej nauczycielce z grup w każdy poniedziałek może to być karteczka z info czy też informacja na pocztę elektroniczną grupy.

Koniec akcji 31 maja 2020.

Informacja powinna zawierać :

-nazwisko rodziny (dla naszej wiedzy)

– ilość uczestników wycieczki, czy przejazdu

-ilość km – jeżeli jedziecie większą grupą, to wtedy wpisujecie ilość przejechanych kilometrów x ilość uczestników.

-trasę ( trasa osiedlowa, ścieżka rowerowa- miasto Białystok, jeśli dłuższa wycieczka początek trasy i koniec)

– mile widziane foto z waszych aktywności (do relacji i podsumowania z akcji na FB przedszkolnym i relacji do Fundacji Arka- wysłanie zdjęcia wiąże się ze zgodą na publikację wizerunku )

Wynik Waszej rodziny zostanie dodany do specjalnego licznika kilometrów wraz z wynikami innych rowerzystów z naszego przedszkola. Wynik raportowany będzie przez koordynatorów akcji tygodniowo do Fundacji Arka i zliczenia całościowego z całego okresu akcji.

Czym więcej wspólnie przejedziemy kilometrów, tym więcej potrzebujących dzieci otrzyma nowe rowery .

W końcowym zestawieniu przekażemy informacje o wspólnie przejechanych km .

 

Dobrej zabawy ! Życzymy fantastycznych rowerowych wycieczek !!!

Koordynatorzy akcji: Eliza Chodakiewicz-Perkowska , Marzena Głębocka