Zabawy pirackie w grupie Wiewiórek

„Hej ho żagle staw, ciągnij  line i się baw!”

„Marynarze świata, witam na pokładzie statku. To ja, kapitanka  statku – nieustraszony pirat – szukam nowej załogi!” .Tymi słowami zaczęliśmy 31 maja przygodę piracką trawjąca w naszej grupie cały dzień. Każde dziecko miało szansę zostać piratem musziało wykonać tylko kilka zadań. Wszytkim poszło rewelacyjnie. Przedszkolaki w rytmie piosenek żeglarskich dały porwać sie wodzom fantazji. Pirackim statkiem popłyneliśmy na morze, wszyscy dzielnie pagajowali. W czasie naszej wyprawy wiązaliśmy żeglarskie węzły, przeciągalismy linę, bawiliśmy sie łodeczkami papierowymi i rzucalismy woreczkami do koła ratunkowego. Odbyły się nawet  mini regaty czyli wyścigi łoódek. Malowaliśmy takżę morski krajobraz w plenerze na folii spożywczej. Jak to piraci znaleźliśmy nawet upragniony skarb w ogrodzie przedszkolnym. To był niezapomniana przygoda :).