Święto Ziemi

Dbamy o Ziemię

Wiewiórki  przez cały tydzień zdobywały wiedzę na temat ekologii. Uwieńczeniem tego tygodnia był Światowy Dzień Ziemi. To największe i najpopularniejsze święto ekologiczne  na świecie. Celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji Wiewióreczki uczestniczyły w wielu zabawach ekologicznych. Wspólnie przeczytaliśmy list od Planety Ziemi, która zachęcała dzieci do dbania o nią każdego dnia. Odgadywaliśmy zagadki za pomocą zmysłów –„Skarby Ziemi” Przeprowadziliśmy quiz wiedzy o ekologii a także wykonaliśmy plakat „Ziemia nasza planetą”. Ocenialiśmy zachowania ludzkie wobec najbliższego środowiska w zabawie ruchowej „Smutna i wesoła Ziemia. Na koniec dnia odbyła się rodzinna „Eko-loteryjka”. Aby utrwalić dobre nawyki dzieci otrzymały plakietki „Przyjaciel Przyrody” a także Eko- torebki na plastikowe zakrętki.

Przedszkolaki były aktywne, zaciekawione i mamy nadzieję zostały eko- przedszkolakami J